LED a xenónové reflektory

"Výhoda xenónov je predovšetkým v lepšom osvetlení vozovky a vo farbe svetla"

Xenónové a LED svetlá

Najbežnejšou a najrozšírenejšou možnosťou sú stále halogénové žiarovky. Vďaka nízkej cene sú jednoznačnou voľbou pre malé a lacné modely. Ich nevýhodou je kratšia životnosť s nutnosťou častej výmeny a pomerne nízka hustota svetelného toku. Drahšou voľbou sú xenónové svetlá, ktoré sa vyznačujú takmer dvojnásobnou hustotou svetelného toku a niekoľkonásobne dlhšou životnosťou.

LED pre reflektory

V súčasnosti čoraz viac výrobcov ponúka LED diódy plniace funkciu nielen denných svetiel, ale aj stretávacích a diaľkových. Z hľadiska ceny ide však o drahšiu voľbu v porovnaní s xenónovými svetlami. Celú ponuku najdete tu. Cena za montáž je ako v uvedenej tabuľke nižšie.

Xenónové reflektory

HID predstavbové xenónové (H1, H3, H7, H9, H11) a bi-xenónové (H4D, HB1, HB5) sady. Výhoda xenónov je predovšetkým v lepšom osvetlení vozovky a vo farbe svetla, ktorá sa podobá na denné. Jazda autom sa tak stáva príjemnejšia a bezpečnejšia, pretože neunavuje oči šoféra.


Cenník xenónových sád s montážou do auta

Typ sady Materiál Montáž Celkom
CANBUS xenónová prestavbová sada H1, H7 - PRE NOVŠIE VOZIDLA 79 Eur 59 Eur 138 Eur s DPH
CANBUS BI-xenónová prestavbová sada H4 - PRE NOVŠIE VOZIDLA 90 Eur 69 Eur 159 Eur s DPH
Xenónová prestavbová sada H1, H3, H7, H8, H11, H15 70 Eur 59 Eur 129 Eur s DPH
BI-Xenónová prestavbová sada H4 96 Eur 69 Eur 165 Eur s DPH

Cenník LED sád s montážou do auta

Typ sady Materiál Montáž Celkom
Canbus LED žiarovky pre reflektory sada H1, H7 - PRE NOVŠIE VOZIDLA 100 Eur 59 Eur 159 Eur s DPH
Canbus Bi-LED žiarovky pre reflektory sada H4 - PRE NOVŠIE VOZIDLA 100 Eur 69 Eur 169 Eur s DPH
LED žiarovky pre reflektory sada H1, H3, H7, H8, H11, H15 90 Eur 59 Eur 149 Eur s DPH
BI-Xenónová prestavbová sada H4 90 Eur 69 Eur 159 Eur s DPH

* Montujeme len u nás zakúpené prestavbové sady

DRL LED denné svetlá

Dennými prevádzkovými svietidlami môžu byť vybavené motorové vozidlá kategórií M, N, T a L a nemusia byť zapísané v osvedčení o evidencii časti I, ani v časti II. Výhodou LED denného svietenia je zlepšenie viditeľnosti vozidla počas jazdy cez deň, dlhá životnosť a minimálny odber el.energie. LED svetlá pre denné svietenie (DRL) musia byť schválené a označené príslušnou schvaľovacou značkou - „RL“. V ponuke máme homologizované univerzálne DRL svetlá KEETEC, MYCARR, ESUSE.

Univerzálne DRL LED denné svietenie

V súčasnosti čoraz viac výrobcov ponúka LED diódy plniace funkciu nielen denných svetiel, ale aj stretávacích a diaľkových. Z hľadiska ceny ide však o drahšiu voľbu v porovnaní s xenónovými svetlami. Celú ponuku najdete tu.

OEM DRL LED denné svietenie

OEM LED svetlá pre denné svietenie v originálnej mriežke určené pre rôzne vozidla. Majú nízky prúdový odberom, funkcia automatického zapnutia / vypnutia, vodotesné exteriérové prevedenie. homologizácia podľa vyhlášky ECE R 87. Celú ponuku najdete tu.

alarmShop s.r.o.
  • Prešovská cesta 5
    04001 Košice